سرخط خبرها

دوره آرایشگری

امروزه بسیاری از افراد برای اینکه میکاپ آرتیست حرفه ای شوند باید دوره آرایشگری گریم و میکاپ را به صورت جامع بگذرانند. این دوره متفاوت می‌باشد و بسته به نوع گریم، آرایشگری و میکاپ که به آن علاقه دارید باید آموزش‌های لازم آن را هم دریافت کنید. زیبایی یکی از هنرهایی می‌باشد که از گذشته افراد به آن علاقه زیادی داشته‌اند. در واقع این که افراد به دنبال زیبایی هستند یک میل درونی می‌باشد و هر فردی به آن بسته به سلیقه و سبک خود توجه زیادی دارد. هر یک از کاری که برای زیبایی شما انجام می‌شود را ما آرایش می‌دانیم که آن را در مدل‌ها و سبک‌های متنوع تقسیم بندی نموده ایم.

شما به عنوان فردی که مشتاق است دوره آرایشگری را بگذرانید باید بدانید که دوره گریم و میکاپ متنوع است. بنابراین بر اساس علاقه خود می‌توانید این دوره را انتخاب کنید و طی زمان مشخص شده‌ای آن را بیاموزید. در واقع شما باید بدانید تکنیک‌های بسیار زیادی برای آرایشگری و گریم وجود دارد. در صورتی که با آن تکنیک‌ها آشنایی داشته باشید می‌توانید در زمینه کاری خود موفقیت زیادی به دست آورید.

 بهترین دوره آرایشگری

آموزش آرایشگری زنانه از صفر تا صد

اگر شما به گریم و میکاپ علاقه دارید و از مواجه شدن با این شغل لذت می‌برید باید بدانید که این شغل برای شما بهترین شغلی است که می‌توانید داشته باشید. آرایشگری زنانه یکی از حرفه‌هایی می‌باشد که افراد زیادی به آن علاقه دارند و دوره آرایشگری یا دوره گریم و میکاپ را برای حرفه ای تر شدن در این شغل می‌گذرانند. آن دسته از میکاپ آرتیست‌هایی که در زمینه آرایشگری حرفه ای هستند بدون شک زحمات زیادی کشیده‌اند تا توانسته‌اند به آن موقعیت برسند. بر همین اساس شما هم باید به خوبی با نکات و فنونی که در مورد آرایشگری وجود دارد آشنایی زیادی داشته باشید و پشتکار، تکرار و تمرین در حرفه ای شده شما تأثیر بسزایی دارد.

برای انتخاب بهترین آموزشگاه آرایشگری باید به معتبر بودن آن دقت زیادی داشته باشید، در این صورت می‌توانید بهترین آموزشگاه را انتخاب کنید. اینکه مدرسین به خوبی با هر یک از فنون و تکنیک‌های آرایشگری آشنایی داشته باشند اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. شما برای این که به خوبی بتوانید دوره آرایشگری را بگذرانید باید یک بار به محیط آموزشی بروید تا با محیط آشنایی بیشتری داشته باشید. لوازمی که در دوره آرایشگری، گریم و میکاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد را باید به خوبی شناسایی کنید و برندهای آن‌ها را هم بهتر است به خوبی تشخیص دهید. اگر شما می‌خواهید دوره آرایشگری ،گریم و میکاپ را به صورت تخصصی بگذرانید باید به یکی از مراکز معتبری که در این زمینه فعالیت می‌کند مراجعه کنید و به صورت حرفه ای دوره را بگذرانید.

یکی از اشتباهاتی که بعضی افراد جهت آموزش گریم و میکاپ انجام می‌دهند، مراجعه به آرایشگاه‌ها و سالن‌های زیبایی است. دوره‌ها در این سالن‌ها به صورت ورکشاپ در چند ساعت کوتاه برگزار می‌شود و هزینه‌های بسیار هنگفتی را نیز برای هنرجویان دربر دارد. به اطلاع شما برسانم که افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند هیچ مبحث خاصی را آموزش نخواهند دید و فقط هزینه بسیار زیادی را پرداخت کرده‌اند. در واقع باید بدانید که جهت آموزش حرفه ای باید به مراکزی که در زمینه گریم و میکاپ حرفه ای هستند مراجعه کنید و به بهترین نحو به صورت آکادمیک در فضای کاملاً آموزشی از صفر تا صد میکاپ را بیاموزید. سبک گریم مدل‌های متنوعی دارد و هر یک از آن مدل‌ها هم طرفداران ویژه‌ای خواهد داشت. اینکه یک مدل آرایش و گریم را برای صورت همه افراد به کار نگیرید اهمیت بسیار زیادی دارد.

در واقع شما تنها باید بر اساس فرم چهره افراد آن‌ها را آرایش کنید. اصول و نحوه آرایشگری ویژگی‌ها و نکات خاصی دارد. رنگ‌ها یکی از مهم‌ترین عناصری می‌باشند که در آرایشگری اهمیت بسیار زیادی دارند. شما در دوره آرایشگری تخصصی به خوبی با انواع رنگ‌های آرایشگری و نوع آن‌ها آشنایی پیدا می‌کنید. استفاده کردن از رنگ‌های ملیح بیشتر برای میکاپ مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای گریم هم از رنگ‌های ویژه‌تری استفاده می‌شود. هر یک از مواردی که مربوط به آرایش کردن افراد به صورت تخصص می‌باشد را در این دوره‌ها می‌توانید سپری کنید.

 بهترین دوره آرایشگری

ثبت نام دوره آرایشگری در تهران

شما برای ثبت نام دوره آرایشگری ، گریم و میکاپ باید به خوبی برخی از موارد مهم را در نظر داشته باشید. در این صورت بدون شک بعد از گذراندن آن دوره‌ها به یک میکاپ آرتیست حرفه ای تبدیل خواهید شد. بنابراین شما پیش از انتخاب و ثبت نام دوره آرایشگری، گریم و میکاپ باید به خوبی برخی از موارد را در نظر داشته باشید. یکی از مهم‌ترین این موارد که اهمیت بسیار زیادی دارد و شما باید به خوبی با آن آشنایی داشته باشید این است که معتبر بودن آموزشگاه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید. شهرت و توانایی مدرسان که آموزش‌های آرایشگری را به شما ارائه می‌دهند را هم بهتر است به خوبی بررسی کنید.

دوره‌های گریم و میکاپ باید از مبتدی تا پیشرفته برگزار شود تا هر کس که به این حرفه علاقه دارد بتواند وارد دوره شود و بعد از اتمام دوره بدون نیاز به دوره‌ی دیگری، فعالیت حرفه ای خود را به عنوان میکاپ آرتیست آغاز کند. این که هر فردی دوره آموزشی خود را به خوبی و درستی بگذراند اهمیت بسیار زیادی دارد. شما زمان ثبت نام در این دوره‌ها باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. اینکه بتوانید هر یک از جلسات را به صورت مرتب بروید برای یادگیری بهتر شما بسیار مهم است. شما می‌توانید با آموزش صفر تا صد آرایشگری، بهترین تکنیک‌ها را یاد بگیرید تا بتوانید در شغل خود موفقیت بسیار زیادی به دست آورید.

دوره‌های آرایشگری چقدر طول می کشه ؟

برای بسیاری از افراد زمانی که ثبت نام دوره آرایشگری ،گریم و میکاپ را انجام می‌دهند این پرسش به وجود می‌آید که دوره‌های آرایشگری تا چه میزان طول می‌کشند. این که زمان دوره‌های آرایشگری چقدر است برای بسیاری از افراد اهمیت دارد. دوره‌های گریم و میکاپ که در مرکز آموزش خانه صنعت و معدن برگزار می‌گردد به مدت 4 الی 5 ماه طول می کشد و فرد بعد از اتمام دوره مدارک معتبر دریافت خواهد کرد.

دوره‌های آرایشگری شامل چیست ؟

شما زمانی که می‌خواهید برای آموزش و دوره آرایشگری ثبت نام کنید باید به خوبی با سرفصل های دوره آشنایی داشته باشید. در این دوره در ترم اول اصول چهره شناسی، شناخت انواع پوست و آماده سازی پوست آموزش داده می‌شود. در ترم دوم انواع میکاپ، کانتورینگ و متعادل سازی صورت به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. ترم بعدی که کارگاه پرزانته عروس است، هنرجویان توانایی آن را خواهند داشت که چند مدل عروس با میکاپ های مختلف را آماده کنند و مجموعه صنعت و معدن در این ترم از مدل‌های عروس که هنرجویان آماده کرده‌اند عکاسی می‌کند و جهت آلبوم سازی و ایجاد رزومه کاری برای هنرجویان در اختیار آن ها قرار می‌دهد. در انتهای دوره انواع شینیون و بافت مو هم آموزش داده می‌شود تا توانایی آن را داشته باشند که بعد از میکاپ، شینیون مشتریان را نیز، خود انجام دهند.

کدام دوره آرایشگری بهتره ؟

این که کدام دوره گریم و میکاپ بازار خوبی دارد برای بسیاری از افراد دارای اهمیت زیادی می‌باشد. شما باید به دنبال بهترین دوره آرایشگری باشید تا با یادگیری آن‌ها درآمد خوبی به دست آورید. نکات مهمی که برای انتخاب دوره گریم و میکاپ باید در نظر داشته باشید به شرح زیر است :

 • دوره‌ای که در آن شرکت می‌کنید از مقدماتی تا پیشرفته باشد تا بعد از اتمام دوره، دیگر نیازی به دوره‌ی دیگری نداشته باشید.
 • مدرسین با تحصیلات دانشگاهی و دارای فعالیت حرفه ای در زمینه گریم و میکاپ باشند.
 • ارائه مدارک بین المللی و معتبر
 • آموزش آکادمیک در فضای آموزشی
 • قرار دادن لوازم آرایش و میکاپ در اختیار مدرس و هنرجو ( جهت تمرینات کلاسی )

هزینه‌های دوره‌های آرایشگری

هزینه دوره‌های آرایشگری وابسته به سطح شما و نظر کارشناسان دپارتمان گریم و میکاپ، از یک میلیون و پانصد هزار تومان الی پنج میلیون و پانصد هزار تومان متغیر است.

 دوره آرایشگری بین المللی

بهترین آموزشگاه آرایشگری در تهران

بدون شک همه افراد برای گذراندن دوره گریم و میکاپ به دنبال بهترین آموزشگاه هستند. اینکه شما بهترین آموزشگاه آرایشگری را انتخاب کنید به این معنی است که آموزش حرفه ای تری را می‌توانید دریافت کنید.

 • در واقع باید بدانید بهترین آموزشگاه هر یک از ابزارهای مورد نیاز برای آرایشگری، میکاپ و گریم را در اختیار هنرجویان خود قرار می‌دهد و شما را با آن‌ها آشنا می سازد تا به خوبی با ابزار کار خود آشنایی داشته باشید و با آن ها تمرینات کلاسی را انجام دهید.
 • اساتیدی که در آموزشگاه آرایشگری هستند باید به صورت حرفه ای در این زمینه فعالیت داشته باشند و تحصیلات دانشگاهی این رشته را نیز داشته باشند. آن‌ها می‌توانند شما را به بهترین نحو ممکن جهت ورود به بازار کار راهنمایی کنند. شما نیز می‌توانید با مشورت با آن ها، نکات و تکنیک‌های بسیاری را آموزش ببینید.
 • باید بدانید بهترین آموزشگاه آرایشگری آموزشگاهی است که دوره آرایشگری آن به صورت جامع باشد و بتوانید به صورت مبتدی وارد رشته شوید و تا سطوح پیشرفته پله پله آموزش ببینید و حرفه ای شوید.
 • ارائه مدارک معتبر و بین المللی یکی دیگر از عواملی است که باید در انتخاب آموزشگاه به آن دقت کنید.
 • آموزش متدهای میکاپ روز دنیا
 • همراهی و مشاوره هنرجویان جهت ورود به بازار کار حرفه ای
 • برگزاری دوره به صورت آکادمیک در فضای آموزشی ( به دور از فضاهای آرایشگاهی که مناسب آموزش نیستند )

جامع ترین آموزش آرایشگری با مدرک بین المللی

این که شما مدرک بین المللی برای دوره‌های آموزش آرایشگری خود داشته باشید اهمیت بسیار زیادی دارد. در واقع باید بدانید هر فردی که دوره گریم و میکاپ می‌گذراند می‌خواهد که این مدرک را به دست آورد. هر یک از میکاپ آرتیست‌ها برای کار کردن به این مدرک نیاز دارند. بنابراین شما باید زمانی که دوره‌های آموزش خود را می‌روید این مدرک را دریافت کنید. در صورتی که بهترین آموزشگاه را انتخاب کنید بدون شک مدرک شما اعتبار بیشتری دارد، بنابراین بهتر است به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید و بهترین آموزشگاه را برای دوره آرایشگری خود انتخاب کنید. مرکز آموزش خانه صنعت و معدن اقدام به برگزاری دوره‌های گریم و میکاپ به صورت جامع از مقدماتی تا پیشرفته کرده است. آموزش‌ها توسط اساتید برجسته و مجرب تدریس می‌شود. هنرجویان بعد از اتمام دوره مدارک بین المللی و قابل ترجمه دریافت می‌کنند و اگر قصد مهاجرت داشته باشند می‌توانند در دارالترجمه های در سراسر کشور مدارک را به زبان کشور مقصد ترجمه کنند. همچنین هنرجویان بعد از فارغ التحصیل شدن، توانایی این را خواهند داشت که وارد بازار کار حرفه ای این رشته شوند و به عنوان یک میکاپ آرتیست حرفه ای شروع به فعالیت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *